Öz kızına istismara 28 yıl hapis

İstanbul Ümraniye’de S.N.E.T.’ye, babası T.E. tarafından 2009 yılında başlayan cinsel istismarı 2022 yılına kadar devam etti.

2022 yılında S.N.E.T., babasından şikayetçi oldu. Şikayet sonrasında başlatılan soruşturmada yeterli delil olmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararıyla sonuçlandı.

Takipsizlik kararı sonrasında S.N.E.T. intihar etti. İntiharın ardından S.N.E.T.’nin annesi, babanın kızı istismar ederkenki ses kaydı ile şikayetçi oldu. Ses kaydının ardından dava açıldı.

“İFTİRALARIN DOĞRU OLMASI MÜMKÜN DEĞİL”

Sanık T.E. duruşmadaki savunmasında, “Bu kız bütün maddeleri kullandı. Sağlıklı bir düşünceye sahip olmadığını annesi de biliyor. Diğer kızım neden böyle bir iftirada bulunmuyor? Hayatım boyunca tertemiz yaşamış insanım. Annesiyle kaç kez hastaneye götürdük. Bu kızın iftiralarının doğru olması mümkün değil. Karımla 28 yıldır evliyim böyle bir adamsam neden ayrılmadı benden. Hepsi iftiradır. Kediye bile kıyamayan insanım, kızıma nasıl kıyayım. Kızım kullandığı maddeler yüzünden halüsinasyon görüp bana iftira atmıştır. Daha önce annesinin de benim de boğazıma bıçak dayamış bir kız. Beraatimi istiyorum” dedi.

“ANNE OLARAK İÇİM ACIYOR”

S.N.E.T.’nin annesi, “Rahmetli kızımın sesi olmak istiyorum. ‘Anne, babam beni istismar ettiği için sokaklara düştüm. Bana sürekli uyuşturucu kullandığı için bunu yapıyor’ dedi. Beni ve kızımı tehdit etti. Darbetti. Kızımın ‘Anne dayanamıyorum, canıma kıyacağım’ demesi kulaklarımdan çıkmıyor. Bana ‘Gözümüz aydın Y. kızımız ölmüş’ dedi. Anne olarak içim acıyor. Bana evladımı geri ver” ifadelerini kullandı. Mahkeme, sanık T.E.’nin 28 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede sanık T.E.’nin, kızı S.N.E.T.’yi zincirleme şekilde nitelikli cinsel istismar suçundan 42 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x